Upravit stránku

Test vosků

Nevíte jaký je rozdíl mezi tekutým voskem a tuhým voskem? Chtěli byste vidět jak se jednotlivé vosky chovají na karoserii, popřípadě jak se jaký vosk chová po umytí mycím přípravkem NERTA CARNET JUMBO? Udělali jsem jednoduchý test, který demonstruje všechny typy vosků, se kterými naše autokosmetické centrum pracuje.

Rozmístění vosků
Jaký je výsledek a má vůbec smysl karoserii voskovat?

Jak je vidět na VIDEU č. 1 rozdíli mezi jednotlivými vosky je na první pohled minimální. Na všech šesti ošetřených plochách se voda rychle roztrhá a zmizí. Rozdíl ve funkci tekutých vosků a tuhých vosků je v podstatě minimální. Zásadní rozdíl je hlavně v tom, že tekuté vosky se aplikují při každém mytí, neboť se z povrchu karoserie daleko rychleji odmývají než tuhé vosky. Tento fakt je vidět na VIDEU č. 3.

Výhody tekutých vosků:

  • rychlá a jednoduchá aplikace
  • vosk se nanáší i na okna
  • výrazně nižší cena aplikace

Na druhé straně jsou pak tuhé vosky, které se nanáší pouze např. 2x ročně. A to buď ručně (pomocí speciální houbičky, mikroutěrky či přímo holýma rukama), nebo strojově (leštičkou). Aplikace tuhých vosků je časově náročnější a vyžaduje určité technické vybavení a zkušenosti týkající se nanášení. Tuhé vosky jsou bohužel velmi náchylné na agresivní mycí přípravky (tzv. odmašťováky), které je dokáží během jednoho umytí z povrchu karoserie zcela odstarnit. Proto je důležité vědět, jaké přípravky v dané mycí lince používají, aby Vám Vaši investici někdo obratem nezničil.

Výhody tuhých vosků:

  • dlouhodobý účinek
  • vosk zakrývá drobné škrábance
  • karoserie je méně náchylná na poškrábání
  • karoserie má velmi vysoký lesk

Naše doporučení

Karoserii voskujte při každém mytí, neboť se Váš automobil bude více lesknout, méně špinit a při dalším mytí lépe mýt. I z těchto důvodů používáme ve všech mycích programech vosk. Investování do tuhých vosků má určitě smysl, a to zejména tehdy, kdy chcete aby byl Váš vůz maximálně lesklý a dlouhodobě ochráněný.

Jaký program voskování si vybrat?

Jednotlivé programy voskování V1-V4 se od sebe liší zejména kvalitou a pořizovací cenou vosku. Čili čím dražší program, tím kvalitnější vosk a tím vyšší stupeň ochrany karoserie. Záměrně u všech používaných vosků uvádíme jejich celý název, aby si zákazník mohl přímo na stránkách výrobce dohledat potřebné informace o jejich vlastnostech. Tuhé voky jsme vybírali na základě zkušeností a rad našich dlouholetých zákazníků, kterým pravidelně naše společnost IMPEX TRADING produkty NERTA dodává.